İklim Masası

Dr. Fulya Aydın Kandemir

Dr. Fulya Aydın-Kandemir, lisans derecesini Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden bölüm birinciliği ile, yüksek lisans ve doktora derecelerini ise aynı üniversitenin Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden tamamlamıştır. Doktora tezini “Enerji Bitkisi Yetiştirilebilecek Alanların Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan Algılama ve Analitik Hiyerarşi Prosesi Desteği ile Tespiti” üzerine gerçekleştirmiştir. Akademik hayatında ulusal ve NASA ve ESRI gibi kuruluşlardan uluslararası ödülleri bulunmaktadır.

Su Politikaları Derneği & Hidropolitik Akademi’de Akademi Sorumlusu ve Uzman olarak görev yapan Aydın-Kandemir, ayrıca, Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü’nde Dışarıdan Öğretim Üyesi olarak gönüllü şekilde ders vermektedir.

New York Bilimler Akademisi Uluslararası Bilim Ağı üyesi, World Youth Parliament for Water Araştırma Grubu üyesi, United International Federation of Youth (UNIFY) the Water and Climate Coalition National Focal Point, European Cooperation in Science and Technology (COST) Action CA20118 Çalışma Grubu Üyesi ve UNESCO Groundwater Youth Network üyesidir.

Uzmanlık Alanları: İklim Değişikliği, Yenilenebilir Enerji, CBS ve Uzaktan Algılama-esaslı Veri İşleme, Modelleme ve Projeksiyon Çalışmaları, Kuraklık, Su Kaynakları, Su Yönetimi